YAZILAR
Spor, Beslenme, Diyet ve EMS Teknolojisi

EMS ile Güç Nasıl ve Ne Ölçüde Oluşturulur?

İnsanların çoğu, sağlıklı olmak ve günlük iş hayatındaki strese dayanma enerjisine sahip olmak için daha fazla uyuması, daha fazla egzersiz yapması ve sağlıklı beslenmesi gerektiği konusunda hemfikirdir.

Çok çalışıyoruz, işte stresliyiz, evde stresliyiz, kendimize ayıracak maalesef hiç vaktimiz yok. Böyle yüksek tempolu bir yaşam ritminde, yakaladığımız her boş saat aslında büyük bir ödül bize. Peki bu boş saatte ne yapıyoruz. Genellikle tembellik… Bu noktada antrenman yapmak veya sağlıklı bir yemek pişirmek için kendimizi oldukça yorgun hissediyoruz.

İşte son derece meşgul ve stresli insanlar için egzersiz, uyku ve diyet kapsamında değişik bir bakış açısı ve kısa zamanda form tutma yolu: Letsfit EMS Teknolojisi.

Hedefinize kısa zamanda ulaşın

“Gücünüzü doğal sınırlarınızın ötesine hızlıca taşıyın” düşüncesi bile keyifli değil mi? Hedeflerinize hızla ulaşmak. Günümüz teknolojisinde talep ettiğimiz en önemli ihtiyaç. Kas gücünüzün artmasının, egzersiz sonrası vücudunuzun toparlanmasının kolay ve güvenli aynı zamanda da hızlı olmasını istersiniz. Peki tüm satış sloganları aslında size doğruyu mu söylüyor?

EMS ile hedefinize kısa zamanda ulaşın

Çoğu durumda iddialı ticari vaatlerin tamamı gerçeklikten çok uzaktır. Fakat Elektriksel Kas Stimülasyonu, yani EMS antrenmanları, performans, vücudun rehabilitasyonu ve yenilenmesi konularında size gerçekten çok yardımcı olacaktır. Fiziksel seviyenize göre ve profesyonel kişisel antrenör eşliğinde, EMS ekipmanlarının uygun kullanımıyla birlikte performansınızda şaşırtıcı sonuçlar elde edeceksiniz.

Yapılan birçok çalışma ve deneme, EMS sisteminin, eğitimsiz, eğitimli veya profesyonel sporcuların güçlerini önemli derecede artırabileceğini göstermiştir.

EMS nasıl çalışır?

Elektriksel kas stimülasyonu, vücudun doğal kas kasılmalarını optimal elektriksel uyarılar sayesinde taklit eder ve yeniden üretir. EMS, merkezi sinir sistemi şeklinde hareket ederek, eklemlerinize ve tendonlarınıza ekstra yük bindirmeden ve fazla zorlamadan derin, yoğun ve tam kas kasılmalarına neden olur.

EMS profesyonel sporculara nasıl yardımcı olur?

Profesyonel sporcular kapsamında maksimum güç gelişimi hedefleniyorsa, EMS sistemi gün içinde yapılan antrenmana destek olarak ikinci bir güç seansı olarak düşünülmelidir.

EMS profesyonel sporculara nasıl yardımcı olur

Spor kapsamındaki başarılarda güç en temel konudur, ancak bir sporcu rekabetçi düzeyde yükseldikçe, genel manada gücün rolü ikincil olur. Şu sözü unutmayın: spor yüzde 90 zihinsel, yüzde 10 fizikseldir. Ya da Olimpiyat altın madalyalı dekatlon sporcusu Bruce Jenner’ın söylediği gibi: “Zihninizi bedeninizi eğittiğiniz gibi eğitmelisiniz”.

Başlangıç ​​seviyesindeki koşucular, ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar, merkezi sinir sistemini önemli ölçüde zorlayamazlar. Ancak geliştikçe, sprint hacmi sabit kalsa bile, Merkezi Sinir Sistemi (MSS) üzerindeki baskı katlanarak artar. Bu sporcular, merkez sinir sistemi, eklemler ve tendonları fazla zorlamadan vücudun güç seviyelerini korumaları / iyileştirmeleri açısından EMS teknolojisinden büyük ölçüde faydalanabilirler.

Sonuç olarak: İster Profesyonel sporcu olun ister hiç spor yapmamış olun, gerçekçi hedefleriniz varsa, profesyonel EMS eğitmenlerimiz ile birlikte, EMS (Elektriksel Kas Stimülasyonu) antrenman seanslarımızın etkinliğinizi artırmak için ne kadar etkili olduğunu ve size ne kadar zaman kazandırdığını görmek için en yakın Letsfit Stüdyosundan deneme antrenmanı için kaydolun.