YAZILAR
Spor, Beslenme, Diyet ve EMS Teknolojisi

EMS Sistemi ile Hızlı Kilo Vermek Gerçekten Mümkün mü?

Günlük yaşantımızdaki stres ve aktif olmayan yaşam tarzı, vücut yağının artması, kasların ve vücut direncinin azalması gibi sonuçları beraberinde getirmektedir. Tüm bunlar da sağlığın ve dolaylı olarak da özgüvenin kaybedilmesine neden olmaktadır.

Günümüz dijital çağında herhangi bir konudaki hızla sonuca ulaşma ihtiyacı, insanlar için yalnızca iş ve günlük yaşamlarında değil, sağlık ve spor alanlarında da daha yenilikçi yaklaşımları aramalarına sebep olmuştur.

Kas inşasında ve kilo verme konusunda çabuk ve kolay sonuca ulaşabilmeyi vaat eden sistemlerden birisi de “Elektriksel Kas Uyarımı” yani EMS olarak bilinen yöntemdir. EMS sistemi birçok alanda elektrofitness olarak da adlandırılmaktadır.

Ems sistemi kilo vermek için etkili midir?

EMS sistemi sihirli bir değnek midir?

Elektriksel Kas Stimülasyonu (EMS) uzun yıllardır fizyoterapi alanında etkili bir araç olarak kullanılırken, son zamanlarda da fitness eğitimlerinde kas güçlendirici araç olarak popüler olmaya başlamıştır. Tıbbi Danışma Komitesi, 1972 olimpiyatlarından bu yana EMS teknolojisinin sporcular arasında kullanımına izin vermiştir. Birçok profesyonel sporcu düzenli egzersiz rutinlerinde EMS sistemini kullanmaktadır. Ayrıca, yaralanma sonrası kasların rehabilitasyonunda ve hastaların kronik kas ağrılarının ve kas spazmlarının azaltılmasında da halen doktorlar tarafından kullanılmaktadır.

Sağlıklı bir diyet ve egzersiz programı olmadan, sadece kendinize elektro şoklar vererek mükemmel bir vücuda sahip olacağınızı düşünmek kesinlikle bir hayaldir. Letsfit EMS antrenmanlarında, seviyenize göre egzersizler eşliğinde elektriksel uyarılara maruz kalırsınız. Bu antrenmanlarda ciddi bir ağırlık kaldırılmadığı için de özellikle ağırlık kaldırma yönünden fiziksel sıkıntıları olan kişiler için kesinlikle ideal çözümler sunar.

EMS teknolojisi hızlı kilo vermede gerçekten etkili midir?

Unutulmamalıdır ki sadece EMS sistemini kullanarak “baklava” tabir edilen karın kaslarına sahip olamazsınız. Elektriksel uyarı sistemi sayesinde bir dereceye kadar güçlendirilmiş kas yapısına kavuşacağınız kesindir. Fakat, bu sistemin sağlıklı bir diyet ve rutin egzersizler ile desteklenmesi gerekir. Tüm bunların yanında EMS sistemi sayesinde vücut yağ kaybetme ve kilo verme çabalarınızın etkinliği önemli derecede artacaktır.

Sağlıklı bir beslenme programı ve rutin egzersizlerle desteklenmelidir

EMS sisteminin kilo vermede etkinliğine dair çelişkili veya yetersiz çalışma sonuçları vardır. Fakat bu sistemi, fitness uzmanları ve güvenilir kişisel antrenörler gözetiminde uygulanan etkili bir araç olarak düşündüğünüzde kesinlikle hayal kırıklığına uğramayacaksınızdır. EMS teknolojisi üzerine yapılan çalışmalar, EMS sisteminin kasların çalışmasını ve enerji harcamalarını önemli ölçüde arttırdığını ve dolayısıyla da kilo verme konusunda ek olarak kullanılabileceğini göstermiştir.

EMS antrenmanları haftada 1 veya 2 kez 20’şer dakikalık seanslar halinde yapılır. Önerilen asgari yaş 15 iken üst sınır yoktur. Seanslar kişiye özel olarak tasarlanır ve belirli dozajlarda artırılarak devam eder.

Sonuç olarak: EMS sistemine, uzman kişisel antrenörler eşliğinde ve sağlıklı bir beslenme programı ile birleştirerek devam etmeniz önerilir. EMS antrenmanlarınız istediğiniz sonuçlara ulaşmanızda etkili olacak ve kilo verme programınız çok daha eğlenceli bir hal alacaktır.