Zayıflama ve EMS Antrenmanı
 
YAZILAR
Spor, Beslenme, Diyet ve EMS Teknolojisi

Zayıflama ve EMS Antrenmanı

Dünya’da uzun yıllardır mevcut olan ve son yıllarda ülkemizde de yeni yeni gelişen bir spor teknolojisi olan EMS antrenmanları yani elektriksel kas uyarımı yöntemi ile spor yapmak, sağlıklı ve zinde bir vücuda sahip olmanın yolunu bizlere sonuna kadar açacak bir yöntemdir. EMS antrenmanlarının pek çok faydası mevcuttur. Bu faydalardan en önemlisi ise hareketsizlikten kaynaklanabilecek olan rahatsızlıklardır. Örneğin EMS ile fazla kilolardan kurtulmak, üstelik bunu yaparken vücuda ekstra herhangi bir ağırlık ve yükleme yapmadan bunu gerçekleştirmek mümkün.

EMS ile zayıflama çok kullanılan ve başvurulan bir yöntemdir. Dolayısıyla fazla kilolarınız varsa, bu ister hareketsizlikten, ister metabolizma sebebiyle olsun, EMS bunun için çok uygun, kontrollü ve planlı bir yöntem sunar. Konunun uzmanı eğitmenler eşliğinde vücudunuza giyeceğiniz özel bir giysi yardımıyla zayıflama antrenmanlarına başlayabilirsiniz. Vücudunuza giydiğiniz bu özel kıyafet, kaslarınıza sağlığa herhangi bir zararı olmayan ve zayıflamak istediğiniz bölgelere çok düşük frekanslı elektriksel titreşimler gönderir. Bu elektriksel titreşimler kaslarınızı uyararak kasılmalarını sağlar ve buna bağlı olarak kaslarınız harekete geçer. EMS ile zayıflama bölgesel veya bütünsel olarak gerçekleştirilebilir. Tekrarlayan haftada 20 dakikalık seanslarda yapılacak olan egzersiz hareketleriyle yağ dokularının parçalanması sağlanarak yağ yakma işlemi gerçekleştirilir, etkili ve en önemlisi sağlıklı bir şekilde zayıflayarak fazla kilolarınızdan kurtulmanız sağlanır. Düşük seviyelerdeki bu elektriksel uyarılar egzersizler sırasında metabolizmayı hızlandırır ve kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlar. Egzersizlerin genel amacı kilo ve kilonun sebep olduğu fiziksel problemlerle mücadeledir.

EMS ile zayıflama, bir yandan egzersizler devam ederken, diğer bir yandan da uzman bir diyetisyen eşliğinde hazırlanmış bir yeme içme programıyla desteklendiği takdirde daha da verimli ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır. Tabi ki tüm bu işlemlerin bir uzman gözetiminde yapılması gerektiğini ayrıca belirtmemize gerek yok. Letsfit bünyesinde çalışan, konusunda uzman diyetisyenler size bu konuda tüm desteği sağlayacaklardır.

Alışılagelmiş diğer antrenmanlarla 4 saat çalışarak elde edebileceğiniz verimi, EMS antrenmanı ile haftada 20 dakika çalışarak elde edebilirsiniz. Üstelik bunu yaparken vücudunuza herhangi bir ekstra ağırlık yüklemenize gerek kalmaz.

EMS ile zayıflama amaçlı antrenman yapmak yağ yakmanın yanında daha pek çok faydayı da beraberinde getirir. En önemlisi düzenli bir spor yapmayı sağlarken, zamandan da tasarruf yapmanızı sağlayacaktır. Düzenli spor, hareketsizliğe bağlı oluşacak kiloların ve benzeri sıkıntıların ortaya çıkmasını engelleyecektir. Daha sağlıklı bir vücut yapısına kavuşmanızı ve kendinizi zinde hissetmenizi sağlayacaktır. Aslına bakarsanız EMS antrenmanları zayıflamanın yanında benzer problemler için de etkili olacaktır. Örneğin, egzersizler yağ yakma işlemini gerçekleştirerek bölgesel olarak yağların  eritilmesi,
göbek, bel, bacaklar ve kalça gibi vücut bölgelerinin şekillenmesini sağlarken, fazla kilolardan kurtulmak için de kullanılabilir. Özellikle kadınlar için büyük problem olan selülite EMS ile çözüm bulunabilir.

Özellikle spor yapmak için yeterli vakti olmayanlar için, bu yöntem ile haftada 20 dakikalık egzersizler yapmak, alışılagelmiş spor yöntemlerine göre iyi ve etkili bir alternatiftir. Bu yöntemle haftada 20 dakikalık kısa antrenmanlar yaparak zayıflamak ve istediğiniz vücut yapısına sağlıklı bir şekilde kavuşmak mümkündür.