YAZILAR
Spor, Beslenme, Diyet ve EMS Teknolojisi

Ems Teknolojisi ile Antrenman Yapmanın Faydaları

Vücudumuzun formda kalması, sağlık ve yaşam enerjisi olarak sağladığı faydaları da düşününce düzenli egzersiz yapmanın gerekliliği tartışılmasızdır. Fakat hepimizin de bildiği gibi, spor yapmaya karar vermek ve başlamak maalesef biraz zordur. Ayrıca hayatın telaşı içinde ilk olarak bırakmaya meyilli olduğumuz konu da spordur.

Peki tüm bu sağlık, ruh hali ve verimlilik avantajlarına yol açan, sağlıklı ve güçlü bir vücuda sahip olmak, korumak ve sürdürmek için gereken tüm egzersizleri yapmanın çok daha kolay bir yolu olsaydı… Mesela haftada 1-2 kez ve 20’şer dakika, ne düşünürdünüz?

Tam bir bilim kurgu, değil mi? Hayır, sporda devrim niteliğindeki bu yöntem yıllardır birçok profesyonel sporcu tarafından kullanılmaktadır. Bu antrenman yöntemini Letsfit EMS Spor salonlarında siz de deneyimleyebilirsiniz. EMS, yani Elektriksel Kas Stimülasyonu, yüksek yoğunluklu geleneksel antrenmanın tüm faydalarını en üst düzeye çıkaran ve bunun için saatlerce kendinizi yıpratmanıza gerek kalmayan bir yöntemdir.

Letsfit Ems Teknolojisi

EMS sinyalleri beynin sinyal gönderme şeklini taklit eder. Normal antrenman ile ulaşamayacağınız kas gruplarını da çalıştırır. Kas verimliliğinizi en üst düzeye çıkaran, daha fazla kas lifinin kasılmasını sağlayan özel bir yöntemdir. Tamamen sağlıklıdır, fizyoterapistlerin kas rehabilitasyonunda kullandığı yöntemle hemen hemen aynı özelliklere sahiptir. Yapılan araştırmalarda normal sağlıklı bir bireyde herhangi bir olumsuz etkisi tespit edilmemiştir. Yıllardır profesyonel sporcular tarafından performansı en üst seviyeye çıkarmak için kullanılmaktadır. Kısa sürelerde sonuç elde edilir.

Özellikle ağırlık kaldırma konusunda engelleri olan kişiler için ideal bir yöntemdir. Sakatlık sonrası rehabilitasyon ve güçlenmek için ideal çözümler sunar. Selülit tedavisinde çok etkin sonuçlar üretir. Kısa sürede kilo vermek ve forma girmek için idealdir. Letsfit resmi Instagram sayfamızı takip ederek nasıl sonuçlar elde edildiğini kendiniz de görebilirsiniz. Merak ettiğiniz her konuyu uzmanlarımıza sorabilirsiniz. Demo formunu doldurarak size en yakın Letsfit Stüdyosundan deneme antrenmanı talep edebilirsiniz.

Letsfit Ems Teknolojisi

Letsfit EMS stüdyolarında uzman antrenörler eşliğinde antrenman yaparsınız. Genel değerlendirmeler ve talepleriniz doğrultusunda size özel antrenman programları hazırlanır. Programlar vücudunuza zarar vermeyecek fakat performansınızı arttıracak şekilde uygulanır. İhtiyaçlarınız ve hedefleriniz doğrultusunda (zayıflama, kilo verme, sıkılaşma, esneklik, temel dengeleme vb.) hazırlanan antrenman ve beslenme programlarıyla çık kısa sürede hedefinize ulaşmanız sağlanır. Unutmamak gerekir ki, çoğu hedef için spor tek başına yeterli olmaz, mutlaka dengeli ve sağlıklı beslenmeniz de gerekir. Letsfit stüdyolarında beslenme uzmanı gözetiminde olursunuz, beslenme programlarınız uzman diyetisyenlerimiz tarafından hazırlanır.

Beslenme uzmanı tarafından hazırlanan diyet programları

Ems teknolojisi, özellikle hormonal sağlığı arttırmada (İnsanlar daha genç görünür ve hisseder) çok büyük etkisi olan "Yüksek Yoğunluklu Antrenman" modelinde harika sonuçlar üretir. Bu tip antrenmanlar yaralanmalara sebep olacak kadar ağırlık kaldırmalar, patlayıcı güç ve yoğun hareketler içerir. Ems sistemi ile eklemlere ağırlık bindirmeden ve vücudunuza zarar verecek ağırlıkları kaldırmadan ilgili kasları olduğundan daha fazla ve yoğun çalıştırmanız mümkün olur. Bu nedenle kendileri için ağırlık antrenmanlarının zorlaştığını hisseden ileri yaştaki sporcular EMS antrenmanları ile “Yüksek Yoğunluklu Antrenman” sonuçlarını ve etkisini elde edebilirler.

Yüksek yoğunluklu antrenmanlarınızı kolaylaştırır

EMS teknoljisinde kaslarınız saniyede olduğundan çok daha fazla kasılır, bu nedenle daha çabuk yorulurlar ve dayanıklılık antrenmanlarınız daha çabuk biter. Zaten esas hedef kaslarınızı çalıştırarak yormaktır; bu sayede daha fazla güçlenirler ve daha fazla çalışmak için tepki verirler. Letsfit EMS antrenmanlarında bu durum çok çabuk gerçekleşir. Gerçekten de EMS antrenmanlarını haftada 2 seanstan fazla yapamazsınız (20’şer dakikalık seanslar). Çünkü diğer günlerde vücudunuzun kendini toparlaması ve kaslarınızın oluşması gerekir.

Egzersiz yapmak ruh halinizin iyileşmesine yardımcı olur ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Letsfit stüdyolarında somurtkan insan bulamazsınız; yaptığınız antrenman sizi mutluluk hormonlarına boğarken kendinizi iyi ve gülerken bulacaksınız.

EMS sistemi ve verimlilik

Letsfit stüdyolarında, bilimsel olarak kanıtlanmış en gelişmiş antrenman sistemini bulacaksınız. Hedeflerinize en kısa sürede ve daha az efor sarf ederek ulaşırsınız. Yüksek yoğunluklu/Düşük aralıklı sinyaller fizyolojik olarak antrenmanı tamamen hissetmenizi sağlar. Kendinizi daha üretken ve verimli hissettirecek anahtar bir alışkanlık arıyorsanız Letsfit Ems Tenolojisinden daha iyisini bulamazsınız. Beyniniz “kendinizi iyi hissettiren” nörokimyasallar ile hızlı bir şekilde bağlantı kuracak ve bir sonraki seansı iple çekiyor olacaksınız.

EMS teknolojisi harika ve sağlıklı bir alışkanlıktır. EMS sistemi alışkanlık yaratır! Tek yapmanız gereken size en yakın Letsfit stüdyosuna gitmek ve uzman kişisel antrenörlerimiz ile antrenmana başlamaktır. Sadece oraya git ve #akımıhisset